Uncategorized

Spilková začala turnaj v Berouně dvěma ranami pod par

Beroun – Golfistka Klára Spilková zahrála v prvním kole turnaje Tipsport Czech Ladies Open dvě rány pod par a v rozehraném prvním kole je zatím na děleném 20. místě. V čele se usadila favorizovaná Dánka Emily Pedersenová, vedoucí žena letošího pořadí na Ladies European Tour (LET) zapsala na hřišti v Berouně skóre -9.

Spilková hrála ve skupině s Pedersenovou a hned na první jamce, čtyřparové desítce, zabodovala díky birdie. Pak chybovala na čtrnáctce, ale první devítku zakončila dvěma birdie na šestnáctce a osmnáctce. Zpět na par klesla poté, co na trojce poslala první ránu do autu a zahrála double bogey. Opět jí ale vyšel závěr, skórovala na krátkém pětiparu na sedmičce a po skvělé přihrávce i na své závěrečné jamce.

“Jsem na sebe pyšná. Výsledek minus dva je pro mě krásný a třeba to bude další den minus deset, ale ať už to bude cokoli, tak pro mě je teďka nejdůležitější mít tu zkušenost,” řekla Spilková, která zpočátku bojovala s nervozitou.

Ve formě hrající Pedersenová předvedla osm birdie, pětiparovou patnáctku zvládla na tři údery a zaznamenala jen jedno bogey. Aktuálně má náskok dvou ran na dvě soupeřky. Jednou z nich je Belgičanka Manon De Roeyová, která zahrála na sedmičce dokonce albatross, poté co do pětiparové jamky dostala míček už druhou ranou ze 144 metrů.

Z domácích hráček už první kolo dohrálo vedle Spilkové dalších sedm golfistek. Amatérky Sára Kousková, Patricie Macková hrály v paru, o překvapení se postarala Nela Halaburdová, která na svém domácím hřišti zahrála +1.

Soutěž se hraje s dotací 200.000 eur (5,2 milionu korun) a po sobotním druhém kole projde do nedělního finále 60 profesionálek a všechny amatérky, které se do této kvóty vejdou.

Source

Avatar
GameDayBlog
Welcome to GameDay.Blog Powered by SportsBook-Live.com. Please register to our site, As more States become Available for Online Gambling, We will automatically upgrade your status from Subscriber to Player. Please note we are not affilliated in any way with ESPN, CBS Sports, Home depot or CitiBank GameDay Programs.